Utolsó kommentek:

bazuka1 2021.07.07. 09:49:51

@MáT: Szia!
Nem kell különösebben készülni extra felszereléssel. A magyar cuccoddal is bőven kiszórakozhatjátok magatokat főleg Karlskronában, ahol a darabszámok néha elképesztőek. Csónakonként nem ritka a napi 40-50 hal sem. Kisebb 10cm körüli woblerekkel, gumihalakkal, villantókkal is eredményesek lesztek. Volt olyan csónaktársam, aki 10-30g-os bottal, 10 centis piros, hagyományosan tűzött gumihallal 15-20 csukát fogott ki mire elrongyolódott a csalija. Célszerű persze a műanyag wobblereket jerk csalikat részesíteni előnyben a tartósság miatt. Sokat segít a gumihalnál, ha külön előkével és tüskével rögzítitek a horgot a csaliba, hogy fárasztáskor az maradjon csak a hal szájában. Így több tucat csukát is tudtok fogni anélkül, hogy a gumihal elhasználódna.
Én mindig titán előkét használok és minimum 30cm hosszút. Zsinórokban 12-15kg-os fonottakat tartok az orsókon. Egy erősebb 60-120g és egy könnyebb 30-70g-os 2 méteres jerk botot és egy 210 hosszú 120g-os hagyományos peremfutós botot használok általában.
De a Magyarországon használt közepes erősségű felszerelés is teljesen jó. AZ erősebb cucc csak a nagyobb tömegű csalik esetén indokolt. A dobótömeget és a zsinór szakítót csak akkor kell emelni, ha 80-120g-os csalikkal akartok dobálni. Ahhoz kellenek a 150g-os botok és 20kg körüli zsinórok. A halak miatt nem! Egy 15-40g-os bottal, 6-8kg-os fonottal is bőven ki lehet szedni egy 100 cm feletti csukát! Sőt, sokkal élvezetesebb.

Bejegyzés: Ez az, amit nem lehet megunni!!!

MáT 2020.08.28. 09:02:06

Szia!
Ha a vírushelyzet engedi, akkor október egy ismerősömmel mi is megyünk Svédországba, Karskrone környékére.
Bár egy jó ideje nem volt itt bejegyzés, bízom benne, hogy eljut a kérdés hozzád.

Pár dolog érdekelne a felszerelést illetően. Nem kérlek meg, hogy írj egy külön blog bejegyzést illetően ;-), de ha itt kommentben egy-két infót tudnál adni, akkor megköszönném.

Szerinted milyen mennyiségben kell csalit betárazni egy ilyen egy hetes túrára? Elsősorban csukázni megyünk. Tudom, hogy kérdés, hogy eszik a hal, mert ha nem, akkor egy gumi is elég ;-) Te milyen erősségű felszereléssel pecáztál: bot,zsinór?
Milyen előkét használsz (titánium)?
Ugye vinnénk alapból az "átlag" erősebb hazai csukázó botjainkat, de ha kinti dolgokat olvas az ember, akkor az alapján a 40-80g-os jerk botjainkat kinevetnék ;-)

Előre is köszi!

Bejegyzés: Ez az, amit nem lehet megunni!!!

bazuka1 2018.11.27. 07:20:37

Köszönöm a dicsérő szavakat. Én akkor írok, amikor van valami mondanivalóm és az kellően meg van alapozva. Más esetben úgy felhígulna a tartalom, hogy nem lenne érdemes később elolvasni őket. Nincs "gazdasági" kényszerítő erő, így (és csak így)a blogírás is 100%-ig megmaradhatott örömteli hobbinak.
Az idei kisvíz eddig közepesen ad. Októberben jól jöttek a kisebb süllők, de darabosabb egy volt közte.
Idén a pergető OB egyik fordulóját a kedvenc szakaszomon rendezték, így itt is megjelentek a profi bicikliruhás versenyzők. Gondoltam átteszem a székhelyemet máshová, mert a Duna nekem mindig a meghitt szabadságot is jelentette és ez most csorbult. Mivel külső segítségem nincs és a magam feje után megyek ezért most még a kudarcos, keresgélő heteket, talán hónapokat élem. Bosszantó, hogy pont a novemberi időszakban, amikor ez a legjobbak között szokott lenni. Azért egy kedvcsináló emlékezetes jószágot már innen is sikerült kifognom. Talán ennek a története majd megér egy misét... de addig is gyűjtöm a tapasztalatot, a mondanivalót.

Bejegyzés: Ez az, amit nem lehet megunni!!!

matesi 2018.11.26. 22:31:52

Én is örültem az újabb írásnak. Sajnos a horgászblogok kihaló faj lettek. 5-6 éve nagyon pörögtek, annyi jó blog volt, hogy szinte ki se kellett menni az embernek horgászni, annyi kaland, élmény érte ezeknek a beszámolóknak az olvasása közben. Pelsológia, atyafipeca, Vass Csaba, Gégény stb. írásai, szinte egyszerre, úgy 3 éve mind megszűntek. Nagy űr maradt utánuk, az biztos. Ez a blog a legjobbak közé tartozott, mind "szakmaiságban", hasznos információtartalomban, mind szórakoztató, könnyed stílusában. Egy-egy cikk elolvasása után mindig összeszorult a kezem a pecabotot keresve. :))
A dunai szezonod eddig hogy alakult ezekben a rekord kisvizes időkben?

Bejegyzés: Ez az, amit nem lehet megunni!!!

Ödönbá 2018.11.07. 15:14:34

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Sajnáltam hogy elnémult az oldal, de azért néha benéztem, most örömmel látom hogy újra írsz! Ha időd engedi, és van kedved, írj gyakrabban. Szívesen olvasom. Szerintem vagyunk még ezzel így páran! Gratulálok a halakhoz, szép fogások!

Bejegyzés: Ez az, amit nem lehet megunni!!!

astur 2018.10.28. 02:08:42

Mióta (sok-sok éve) megismertem a blogot gyakran benéztem ide, szívesen olvasgattam a régebbi történeteket is, sokat közülük újra meg újra. A jó 3 és fél szünet után nagy meglepetés volt az új írás. Gyönyörű halak, nagyszerű élmény lehetett! Gratulálok és remélem a jövőben gyakrabban hallatsz majd magadról és fogásaidról!

Bejegyzés: Ez az, amit nem lehet megunni!!!

Smester 2016.01.05. 18:13:09

Jó képek,szép halak :) Gratulálok :)

Bejegyzés: Októberi süllők

bazuka1 2015.12.03. 21:37:30

Pistike1! Privát címem balazs.endrody@gmail.com Ide írj kérlek. köszi!

Bejegyzés: Tisza-tó, november – Kell ez nekünk?

bazuka1 2015.11.07. 10:36:27

Szia!
Nem tapasztaltam ilyet nálunk. Feltűnt volna biztosan, ha máshol nem hát a horgonykötélen. De szerencsére nincs ilyesmi errefelé!

Bejegyzés: Októberi süllők

Daniel Kutasi 2015.11.04. 10:16:54

Kedves Balázs!

Én a nagy folyónk Dunaföldvár és Paks közötti szakaszára járok horgászni és körülbelül augusztus óta tapasztalom, hogy a víz általunk csak "raga" néven említett (feltehetően) szennyeződést hoz a víz. Ez az anyag leginkább a sodoroldal vonul és rátapad a csalira, zsinorra és mindenre, ami a fenéken van. Leginkább a nyárfaszöszhöz tudnám hasonlítani a jelenséget, azzal a különbséggel, hogy nem a víz felszínén van jelen. Tapasztalataim szerint a halakra közvetlen veszélyt nem jelent, nem fogyasztják és nem is vonul el az érintett területekről. (Az más kérdés, hogy esetleg ívás időben az ikrákra milyen hatással lesz.) Intenzitását tekintve az mondhatom, hogy feederrel horgászva körülbelül 10-15 perc alatt úgy rátapada a felszerelésre, hogy azt kiemeli a sodrás (4-5 OZ-s kosárral szerelve). Legutóbbi gumihalas horgászat alkalmával már egy bevontatás alatt is úgy ráragadt a gumihalra és zsinorra, hogy annak blokkolta mozgását.
Abszolút laikusként én valami papírgyári hulladékra gondolok.
Arra lennék kíváncsi, hogy te, illetve mások tapasztaltak e hasonlót?

Bejegyzés: Októberi süllők

Bogyo_bacsi · http://pecazas.blog.hu 2015.10.29. 09:33:30

Gratulálok Balázs! Nagyon szép halak. :o)

Bejegyzés: Októberi süllők

bazuka1 2015.10.19. 18:32:06

Szia Dani!
Az ebay-en vettem. üdv

Bejegyzés: A tökéletes wobbler

asp01 2015.10.16. 16:34:43

Szia!
Ha nem tolakodó a a kérdésem, megtudnád mondani hol szerezted be ezt a típust? Néztem, de ebből a színből nem találtam és ezt a mélyretörő változatot se :(

Köszi!
Dani

Bejegyzés: A tökéletes wobbler

BaliZso 2015.06.27. 23:47:10

Üdv. Balázs!
Minden este az utolsó klikk a blogodra irányul, hogy hátha... És ma igen, új írás!
Gratula és köszönjük a megosztott élményeket!

További sikereket kívánok!
egy másik Balázs

Bejegyzés: Svéd tavasz 2015 – széllel bélelve

Oktondi1 2015.04.23. 00:28:13

Ide fogok járni olvasgatni az oldaladra.
Szeretem. Higgadt, okos, igaz.
Húzz bele kérlek..

Üdv --janó

Bejegyzés: Svéd ősz 2014 – és hazai kesergések

Oktondi1 2015.04.23. 00:06:16

Szia Future88 :)
köszi, hogy odalinkelted az oldalad címét. Beleolvasgattam--tök jó kis írások.Amint lesz egy kicsit több időm, átrágom magam a teljes tartalmon.

Üdv --Oktondi

Bejegyzés: Apraja, nagyja

Clear-water 2015.01.27. 11:00:33

@agombi: Szia.
Jómagam pár éve kint élek.
A horgászat is a 7 legnagyobb tavon minden Svédben élő embernek ingyenes. Elvileg csak méretkorlát van, mennyiségi nincs, és láttam már olyat is, hogy valaki vitte amit fogott, de nem ez a jellemző.
A csukát a svédek nem tartják igazán ehető halnak. De ahol tavi pisztráng, tengeri pisztráng, lazac, süllő az alaphal, ott ez természetes. De az újabb véd konyha felfedezte megának, hogyan lehet igazi csukafasírtot készíteni.

Bejegyzés: Svéd ősz 2014 – és hazai kesergések

Pintér Zoltán Szilárd 2015.01.26. 20:59:42

Maximálisan egyetértve a leírtakkal az elejéhez: többen mondták már, hogy kéne nekem is írni "valamit..." Leginkább a balinokról, csukákról, Balatonról, legyező, pergető felszerelésekről, multikról. Lett egy-két angol nyelvű cikk külföldi legyes oldalakon, lett egy pv tv-s, Balatonos, több nem... Hogy miért nem? Nagyon szívesen elmondanék pár dolgot, segítenék, ahogyan én is örömmel tanulok. Ugyanakkor, nem mondanék el mindent, mert visszaélnének vele, ahogyan visszaéltek is: odaállt, minden süllőt elvitt, szólt a havernak, az is jött stbstb. Féligazságokat meg méltatlannak tartanék... Joda mesterhez hasonlóan én is a "tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld" elv szerint élem az életem, szóval inkább csak horgászgatok... :)
Nem csak versenyen van a félrevezetés, néha - józan paraszti ésszel végiggondolva bárkinek leeshet - még cikkekben, egyéb értekezésekben is nettó baromságokat írnak, vagy pont csak a lényeg hiányzik. A marketing cikkektől meg hányingerem van, hiába vagyok "cuccfetisiszta." :) Könyörgöm, miért kell teszthorgászatnak titulálni egy írást, miért nem lehet szimplán termékbemutatónak hívni (baromira nem ugyanaz a kettő, hogy jó példával éljek lásd: Tackle Tour, alanhawk.com)?
Pláne úgy, hogy az író annak a cégnek a szponzoráltja, vagy a cikk megjelenését biztosító oldal webshop-jában, hogyhogy nem, kapható a termék....
A blogodat nemrég találtam - fentebb felvázolt okokból kifolyólag kiestek a hazai szaksajtó termékei... - , üdítő színfolt, jó az egésznek a hangulata, csak így tovább!

Bejegyzés: Svéd ősz 2014 – és hazai kesergések

agombi 2015.01.26. 12:09:48

Haat igen, ez erett, igazi felnott hozzaallas. Kivancsi vagyok, hogy az itthon egyre terjedo (es ennek lehet orulni) C&R rajongoi, teritoi vajon mindent tenyleg visszatesznek a vizbe, vagy a nyilvanossag fele C&R, de azert karacsonykor ott volt a fogott hal az asztalon, es maskor is... Szerintem is az az idealis, hogy az egeszseges egyensuly megmaradjon. A fogott halat enni nagyobb elvezet, mint a vett halat, de tenyleg a meret es a mertek kellene, hogy a cel legyen. Minden fajbol van egy hozzavetleges felso hatart, amit szaporodo kepesseb miatt jo lenne vissza helyezni, es csak az amugy is finomabb kisebb egyedeket fogyasztani.

Bejegyzés: Svéd ősz 2014 – és hazai kesergések
süti beállítások módosítása